wtorek, 19 marca 2013

Jagody goji na odchudzanie?


Jednym z czynników, które wpłynęły na opracowanie diety na odchudzanie opartej na owocach goji jest bogactwo składników odżywczych zawartych w tej niezwykłej jagodzie oraz jej stosunkowo niska kaloryczność, co sprawia, że jagody goji wydają się wręcz idealnym i nieodzownym elementem każdej diety odchudzającej.Jagody goji i ich wpływ na odchudzanie

Niezwykłe właściwości owoców kolcowoju chińskiego zaczęto dostrzegać wraz z publikacją badań naukowych oraz opracowań dietetyków na temat jagód goji. Wprawdzie korzyści dla zdrowia płynące z regularnego spożywania jagód goji są znane w tradycyjnej medycynie chińskiej już od kilku tysięcy lat 9od czasów starożytności), to sławę i rozgłos owoce goji zyskały stosunkowo niedawno. Opracowania naukowe na temat jagód goji oraz ich wpływu na organizm człowieka, dają jednoznaczne wyniki, które pozwalają nam sformułować śmiałą tezę, że jagody goji to najzdrowsze owoce świata!

Dietetycy szybko zauwazyli korzyści płynące z regularnego spożywania jagód goji w okreslonych dawkach. Dieta oparta na owocach goji (głównie na smacznym przetworze owoców goji, jakim jest sok z jagód goji) stała się przebojem wśród wielu celebrytów oraz zwolenników zdrowego stylu życia. Dieta odchudzająca oparta na codziennym spożywaniu od 2 do 4 szklanek soku z jagód goji przebojem wdarła się do Hollywood! Dzisiaj stosowanie takiej diety deklarują m.in. Angelina Jolie, Madonna oraz Tom Cruise. Właśnie dzieki opinii znanych osobowości (tzw. "gwiazd") jagody goji zostały spopularyzowane na całym globie jako zdrowa, ekologiczna i smaczna przekąska oraz element diety na odchudzanie. Jagody goji z pewnością można nazwać cennym i ważnym elementem zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz